Emotivní digitální fantasy obrazy a nakouknutí do Concept Art

← Zpět na výpis článků
Emotivní digitální fantasy obrazy a nakouknutí do Concept Art
03 srpen 2016

V roce 2015 jsem byla přizvána do výjimečného a velmi zajímavého projektu. Mělo se jednat o vytvoření poměrně velkého množství propracovaných digitálních obrazů, které se měly realizovat jako potisky na oblečení.

Nebyly to ale jen tak ledajaké potisky. Zaměření bylo velmi specifické a sice čistě hasičská tématika. Témata většiny obrazů byla dost fantasy. Všechny koncepty měly několik společných znaků:

  • Bylo potřeba zachovat vysokou míru realističnosti v zobrazení výstroje a výzbroje hasičů
  • Výjevy musely být pozitivně emotivní, měly vzbuzovat hrdost, sílu, odhodlání a v neposlední řadě být i prostředkem k poděkování hasičům (profesionálním i dobrovolným) za jejich statečnost a práci 

Okolnosti spolupráce mi nedovolují odhalit další detaily co, kdo, proč, jak tento projekt zaštiťoval, popíšu vám tedy místo toho více, jak jsem pracovala.

Na začátku každé takové kresby je promyšlení konceptu   

  • Co tam bude (postavy - co budou dělat, jak se budou tvářit, jaké tam bude prostředí…)
  • Co je primární zprávou, kterou kresba vyšle
  • Jakou má vzbudit atmosféru

Z tohoto konceptu vznikne skica. Nejprve velmi jednoduchá, která vlastně jen určí rozložení objektů, jejich dominanci a orientaci v kresbě. Postupně se skica zpřesňuje, až vznikne obrysový podklad pro samotnou kresbu.

Skicy jsou naprosto nepřeskočitelná fáze, například jako wireframy u webu. Stanoví, co jak vlastně bude vypadat, a pak už se to “jen” nakreslí a vybarví.

Jenže toto “jen” je obrovsky složitý proces, pakliže má výsledek vypadat tak, jak se nám podařilo v tomto projektu.

Toto jsou skicy fantasy výjevu “Před bitvou”. Ohniví démoni s kulisami trosek zničeného města a hořícího lesa se vzpouzejí proti hordě odhodlaných hasičů, kteří běží do boje pouze s ručními nástroji a nepřemožitelnou odvahou.

hasici-post-image-animation-01.gif hasici-post-image-animation-02.gif

Stejně jako u všech ostatních kreseb bylo nutné nastudovat, jak vypadá hasičská výstroj a výzbroj z různých úhlů pohledu a tyto poznatky pak aplikovat do kresby. Helma, bunda či zátylník musely evokovat ty správné materiály a tvary, různé nářadí jako sekyry, trhací háky, vyprošťovací nůžky, motorové pily a další bylo potřeba vykreslit správně tvarem i poměrem velikosti.

No a takto vypadá výsledek:

hasici-post-image-01.jpg

V této sérii jsme dokončili několik obrazů a vy si je můžete prohlédnout v mém portfoliu


Nakouknutí do Concept Art

V rámci tohoto projektu jsem zabrousila i do oblasti Concept Art při návrhu futuristického sci-fi hasiče. Původní myšlenkou bylo hasiče vykreslit jako “železného” odolného hrdinu, jehož oděv ho před vším ochrání.

Nicméně vzhledem k poddajnosti železa v žáru a jeho těžkopádnosti se ukázalo, že to pro hasiče opravdu ten pravý materiál nebude :). A tak jsme se uchýlili ke karbonu, který je pevný, přesto pružný, odolný a lehký. Chtěli jsme vytvořit koncept, jak by hasič vypadal jednou ve vzdálené budoucnosti. Prohlédněte si i tuto práci podrobněji

hasici-post-image-02.jpg

Použité nástroje: 

  • Adobe Photoshop + spoustu různých textur + roky pilovaný skill :) 
  • Kvanta času 
  • Práce neobsahují žádné fotografie, vše je čistá digitální kresba doplněná použitím textur 

Na závěr je nutno říci, že pokud byste podobné kresby chtěli realizovat také, počítejte s vyšší cenou. Pokud takové kresby využijete (dokáži si živě představit, jak se to třeba vyjímá na zdi ve velkém formátu), pustím se do toho s vámi se vší vervou a nadšením :).


← Zpět na výpis článků
Nahoru