Mobilní fotostudio

Kdo za tím stojí

Kompaktní mobilní fotostudio provozujeme s mým nadaným dlouholetým kolegou, mimo jiné fotografem Alešem Gábou, již několik let. Máme za sebou reklamníproduktové, interiérovéexteriérové či portrétní fotografie a fungujeme jako sehraný tým jak při samotném focení, tak následné postprodukci (úpravě) fotek.

Ve spolupráci s větším fototýmem jsme realizovali například focení vinných sklepů v Paříži. Pro značku KRS, výrobce obytných vozů, jsme vytvořili obsáhlé portfolio profesionálních fotografií, které jim pomáhají získávat nové klienty.

Velmi rádi však pracujeme i s lidmi, ať už formou portrétních fotografií různého ražení, či při tvorbě reklamních vizuálů.

 

Vybrané projekty z naší tvorby

foto-sample-01.jpg
foto-sample-02.jpg
foto-sample-03.jpg
Profilové portrétní fotografie
Propagační fotografie
Vizuály pro kampaněNa začátku

Je nutné mít představu o tom, co budeme fotit a jaká atmosféra by z fotek měla vyzařovat. Například u fotek interiéru je důležité si ujasnit, zda má prostor působit spíše obývaným dojmem, nebo minimalistickým, zda má být atmosféra spíše oku lahodící, nebo je naopak potřeba zvýraznit každý (třeba technický) detail a tedy vše precizně nasvítit apod.


Možné postupy realizace

  1. Fotografie produktů malých rozměrů - je možné řešit například zasláním produktů přepravní společností přímo nám na nafocení v našem foto studiu
  2. Fotografie větších produktů - můžeme přijet vyfotit přímo k Vám
  3. Fotografie příkladů realizací / interiérů / exteriérů / lidí - po předchozí domluvě s námi je možné dohodnout vyslání do dané lokality, kde realizujeme focení přímo na místě
  4. Případně může být dohodnut i jiný postup, v rámci kterého najdeme pro Vás ideální řešení


Než Vám řekneme cenu

Je potřeba vědět, o jaký prostor / objekt focení se jedná. Pro představu dobře poslouží fotka z mobilu, ať už se jedná o interiér či produkt. Pokud je potřeba dorazit fotit na místo, je rovněž vhodné mít předem k dispozici jednoduchou fotku prostor, v nichž budeme fotit. Případně je možné se domluvit na osobní prohlídce předem.    

Společně probereme, jaké nasvětlení, či pozadí by na fotce mělo být. S tím souvisí potřeba si ujednotit, k čemu fotky budou sloužit, za jakým účelem jsou pořizovány, kdo je cílová skupina, kterou mají fotky oslovit.Jak dobré fotky fungují

Zde narážíme na rozdíl vnímání 2D a 3D prostoru lidským okem. U reality (3D) lidské oko neustále přeostřuje z jednoho objektu na druhý podle toho, kam se díváme. Stejně tak si i přivyká na teplotu bílé barvy a světelné podmínky. Následně se z toho podvědomě v našem mozku skládá celek, kde hrají významnou roli i další vjemy jako sluch, hmat, čich a především momentální emoce.

U fotografie (2D) to takto fungovat nemůže. Fotka musí být pořízena - laicky řečeno - tak, aby focená scéna vypadala lépe, než skutečnost. Právě proto, že při pohledu na fotku chybí všechny ostatní vjemy.    

Zajímá-li Vás o důležitosti fotek více, přečtětě si náš článek o tom, jakou roli hrají fotografie v designu a marketingu.